My Cart

Close

PL Melting Paradise

Posted on September 23 2019

PL Melting Paradise
"Melting Paradise" to seria obrazów powstałych w latach 2017-2019 w Grecji. Celem projektu jest pokazanie dwuznaczności i złożoności procesów społecznych zachodzącym w kraju rozdartym przez kryzys, jednocześnie wciąż będącym wakacyjnym rajem. Jaskrawe kolory, pocztówkowe kompozycje są jedynie maską ukrywającą apatie i rozczarowanie. Pozorny relaks kryje strach przed jutrem. Zarysowanie problemu ze strony intelektualnej już samo w sobie jest dużym wyzwaniem, formalnie jeszcze większym.

Aleksandra Osa urodziła się w Warszawie w 1988 roku. W 2015 r. ukończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni profesora Krzysztofa Wachowiaka. Jej prace prezentowane były na licznych wystawach w kraju i za granicą. Tylko w tym roku Aleksandra zaprezentowała swoje obrazy na wystawach w Atenach, Mediolanie i Londynie.


W swoim malarstwie artystka próbuje zinterpretować rzeczywistość za pomocą środków plastycznych, jednocześnie zachowując pozory realizmu. Inspiracje znajduje w swoim otoczeniu, traktując temat jako pretekst do poszukiwań formy. W czerwcu 2015 Aleksandra dołączyła do zespołu pracującego nad pełnometrażową animacją malarską "Twój Vincent” (2017), który był nominowany do Oscara i zdobył wiele międzynarodowych nagród. Obecnie artystka mieszka i tworzy w Atenach.

0 comments

Leave a comment

All blog comments are checked prior to publishing